Par naudu

Atcerieties, gatavojot kūku, ja receptē ir rakstīts, ka Jums ir nepieciešamas divas olas un Jūs izmantojat tikai vienu, kūka nesanāks tāda, kā Jūs vēlaties. Līdzīgi ar budžetu, ja Jūs neietverat visus savus izdevumus budžeta plānošanas procesā, tas neatbilst patiesībai. Jums ir jāizveido finanšu pārskats un Jums ir jābūt pilnīgai izpratnei par to, kur aiziet Jūsu nauda, pirms Jūs izveidojat savu budžetu.

Pat galdniekam ir nepieciešams izmantot vairākus projektēšanas plānus, lai pārbaudītu, vai viņš dara lietas pareizi. Ja viņš to neizmanto, viņš varētu nekvalitatīvi paveikt savu darbu.

Kad visi no galdniekiem līdz zinātniekiem izmanto sīki izstrādātus plānus, vai nav pārdroši mums dzīvot dzīvi bez priekšstata par to, kādā situācijā ir mūsu finanses? Ja paskatās apkārt, lielākā daļa no mums nekad nav izmantojuši budžeta plānu mūsu dzīvē.

Jebkurš plāns, kas norāda Jums, kā pārvaldīt savas finanses, tiek dēvēts par budžetu. Bez budžeta, mazākais, kas var notikt, ir, mēs nekad nesasniegsim mūsu finanšu mērķus.

Ar partneri dzīvē, budžeta veidošana kļūst vēl vienkāršākā. Lūdziet palīdzību no šīs nozīmīgās personas savā dzīvē un pārrunājiet savstarpēji Jūsu finansiālos mērķus. Ņemiet vērā gan īstermiņa, gan ilgtermiņa mērķus.

Kad tas ir izdarīts, Jums ir nepieciešams pārrunāt to, ko Jūs varat darīt, lai sasniegtu šos mērķus. Šie provizoriskie pasākumi ir ļoti svarīgi, lai izveidotu ļoti praktisku budžetu, kas savstarpēji sniedz labumu Jums abiem.

Nākamā lieta ir pierakstīt Jūsu ienākumus pret visiem šiem izdevumiem un novērtējiet, no kuriem Jūs varat atteikties. Jums tas ir jādara, ja Jūs vēlaties atlikt naudu katru mēnesi krājkontā. Tas arī dos Jums drošības sajūtu un līdzsvaru. Neviens nezina, kad var rasties ārkārtas finanšu situācija, tādēļ labāk ir sagatavoties nezināmajam jau laicīgi. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *