Par budžetu

Uzsākot budžetu, Jūs varat apjukt. Ir kaudzēm ieteikumu un triku. Ir kaudzēm formulu un padomu. Patiesība ir tāda, ka tas ir diezgan vienkārši. Te ir daži vispārēji budžeta padomi. Ja Jūs izpildīsiet šos padomus, Jūs varat veidot budžetu, kas darbojas.

Pirmkārt, Jums ir nepieciešams noteikt Jūsu rēķinus. Vienkārši apsēdieties un pārskatiet savus rēķinus. Katru atkārtoto izmaksu. To darot, Jūs, iespējams, varat noteikt kategorijas, kurās Jūs varat samazināt savus tēriņus. Bet neaizraujieties ar to pārāk daudz.

Tālāk, un tas var būt nedaudz grūtāk, nosakiet savus iknedēļas uzturēšanās izdevumus. Tās ir Jūsu pārtikas preces, pusdienas, degviela, un tamlīdzīgi.

Neuztraucieties par to, ka nevarat to noteikt precīzi iesākumā. Tad nosakiet Jūsu papildu izdevumus, piemēram, izklaides. Domājiet par to vairāk kā vēlmēm, nevis vajadzībām.

Kad esat visu sarakstījuši, Jūs varat sākt veidot vienkāršu budžetu. Sāciet ar Jūsu ikmēneša ienākumiem. Tad sadaliet tēriņus pēc svarīguma. Sāciet ar ietaupījumiem. Es zinu, es neminēju to agrāk, jo es pieņemu, ka Jums to nav un Jūs neesat padarījuši tos par prioritāti. Lielākā daļa nav. Bet Jums to vajadzētu. Vienkārši sāciet ar mazumiņu, piemēram, desmit eiro mēnesī. Tad pierakstiet savus rēķinus. Tad uzturēšanās izdevumus. Un visbeidzot izklaides.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *