Latvijas lielākās bankas

Latvijas Komercbanku asociācijas apkopotā statistika liecina, ka no 24 Latvijas komercbankām, par kurām apkopoti dati, 8 banku aktīvi pārsnieguši miljardu, līdz ar to, tās varētu uzskatīt par Latvijas lielākajām un ietekmīgākajām komercbankām.

Latvijas lielāko banku trijnieku veido:

  • Swedbank,
  • ABLV Bank,
  • Rietumu Banka

4. vietā palikusi SEB Banka, taču tā kā tā ilgu laiku turējusies lielāko banku trijniekā, to tāpat, kā Swedbank un ABLV Bank uzrauga Eiropas centrālā banka, kuras uzraudzībā parasti atrodas trīs ietekmīgākas un nozīmīgākās valsts komercbankas.

Lielāko banku topa 5. vietā palikusi Nordea, 6. vietā Citadele, 7. vietā DNB Bank un 8. vietā Norvik Banka.

Izvēloties banku konta atvēršanai, kredīta noformēšanai vai arī citiem darījumiem, iepriekš minētā informācija varētu būt noderīga, jo bankas aktīvu lielums un ietekme, norāda uz bankas stabilitāti un iespēju noturēties arī finansiāli smagos apstākļos. Viens no lielākajiem lielo banku plusiem ir arī plašais naudas izmaksas un iemaksas bankomātu, kā arī klientu apkalpošanas centru tīkls, kas nodrošina ērtāku pakalpojumu saņemšanu. rvij

Latvijā darbojas arī vairākas mazākas komercbankas, kuru aktīvi nepārsniedz miljardu eiro, taču tas nenozīmē, ka to pakalpojumu ir mazāk kvalitatīvi vai piedāvājumi neizdevīgi. Mazākās bankas arī uzrauga Latvijas Komercbanku asociācija un to piedāvājumi atbilst valstī noteiktām normām, taču jārēķinās ar to, ka pakalpojumu pieejamība varētu būt ierobežota.

Šis ir tikai informatīvi. Dati var būt mainījušies!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *