Kāpēc izveidot budžetu

Sadaliet savus tēriņus trijās pamatkategorijās. Jums ir fiksētie izdevumi, kas nekad nemainās, piemēram, īre vai hipotēka, apdrošināšana u.c. Jums būs mainīgie nepieciešamie izdevumi, kas ietver ūdeni, elektrību, telefonu, pārtiki, utt. Un, visbeidzot, Jums būs mainīgie izvēles izdevumi, kas ietver izklaidi, TV, mobilo telefonu, vakariņas restorānos, u.c.

Protams, Jūsu fiksētās izmaksas nemainīsies, tāpēc Jūs ar tām neko nevarat padarīt, bet Jūs varat pielāgot mainīgo izdevumu kategorijas. Nepieciešamos mainīgos izdevumus var samazināt. Piemēram, mēģiniet izmantot mazāk ūdens un elektrības, un šie rēķini samazināsies.

Pārējos izvēles mainīgos izdevumus būtu pārāk grūti plānot, jo Jūs nezināt, cik daudz Jūs iztērēsiet šajās kategorijās. Tie var krasi mainīties katru mēnesi. Tā ir galvenā budžeta jēga. Jums ir nepieciešams noteikt robežu katram no šiem izdevumiem, piemēram, izklaidei, restorāniem, u.c. Ja Jūs nolemjat netērēt vairāk par noteiktu summu, Jums nevajadzētu to pārsniegt, un Jums būs viegli ievērot budžetu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *